اقدامات پیش از لوله بازکنی

لوله بازکنی خدماتی است که با استفاده از ان می توانید به رفع گرفتگی لوله های فاضلاب ساختمان خود بپردازید. برای رسیدن به یک نتیجه ایده ال و کاهش هزینه ها لازم است، اقدامات مهمی پیش را از رسیدن سرویس کار لوله بازکن انجام دهید. در این مقاله با این اقدامات اشنا خواهید شد.

تست انسداد مسیر لوله

قبل از برقراری تماس با یک شرکت لوله بازکنی معتبر و مجهز در محل باید اقداماتی را انجام دهید تا از بسته بودن مسیر لوله اطمینان کامل حاصل کنید. بالا امدگی فاضلاب در برخی از موارد ممکن است چندان هم جدی نباشد و جریان فاضلاب درون لوله ها بتواند ان را از میان بردارد.

بهترین ابزار برای تست گرفتگی لوله فاضلاب استفاده از فنرهای دستی و تلنبه لوله بازکن است. اگر گرفتگی ها در نزدیک ترین زانویی به خروجی فاضلاب رخ داده باشد، این روش ها می توانند برای برطرف کردن انها موثر باشند.

در صورتی که روش های خانگی و دستی برطرف کردن گرفتگی لوله های فاضلاب نتوانند موثر واقع شوند، نیاز به رفع گرفتگی با استفاده از دستگاه های پیشرفته و فنر بلند مخصوص دارد.

استفاده از اب گرم نیز می تواند چربی و برخی گرفتگی ها را از میان بردارد. حتما برای لوله های فاضلاب حمام و ظرفشویی از این روش استفاده کنید.

پرهیز از محلول های شیمیایی اسیدی

به هیچ عنوان از محلول های شیمیایی لوله بازکن استفاده نکنید. این محلول ها علاوه بر اینکه کارایی لازمه را ندارند، همچنین می توانند برای سلامتی شما نیز مضر باشند. استفاده از این محلول ها تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود.

محلول های شیمیایی برای اینکه برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب موثر باشند، باید در غلظت بالایی تولید شوند. غلظت بالای این محلول ها می تواند لوله فاضلاب را تخریب نماید. همچنین بخارات سمی این محلول ها می تواند برای ریه شما خطرناک باشد.

اسید سولفوریک به عنوان ماده اولیه در ساخت محلول های شیمیایی لوله بازکن به کار می رود. این اسید برای پوست انسان بسیار خطرناک است و سوزش شدیدی ایجاد خواهد کرد.

استفاده از محلول های شیمیایی پیش از حضور لوله بازکن بسیار خطرناک است. در صورتی که از انها استفاده کردید و چاره ساز نبوده حتما با سرویسکاران در میان بگذارید.

اغشته شدن فنرهای لوله بازکنی به اسید درون لوله می تواند خطراتی را به سرویسکاران به وجود بیاورد. ارتعاش فنر این محلول ها را به اطراف پرتاپ خواهد کرد و چشم و پوست سرویس کار لوله بازکن در معرض اسیب قرار دارد.

اماده سازی محیط برای باز کردن لوله ها

زمانی که دیگر روش های خانگی رفع رفتگی فاضلاب کارساز نبود و تصمیم شما برای تماس با یک مرکز خدماتی قطعی است، باید محیط را برای حضور متخصصان اماده کنید. این امادگی شامل خلوت کردن اطراف ورودی لوله فاضلاب و برداشتن اجسام شکستنی از اطراف ان است.

فنر در پشت دستگاه قرار می گیرد و به وسیله دستگاه ها دوران و ارتعاش خواهند کرد. این حرکات ارتعاشی و چرخشی فنر در پشت دستگاه به سختی کنترل می شود و اگر لوله بازکن لحظه ای غفلت کند، با اجسام اطراف برخورد خواهد کرد.

برای موارد گرفتگی اشپزخانه نیز باید مواد غذایی و بهداشتی را از انجا دور نمایید تا در حین رفع گرفتگی ها فاضلاب بر روی انها ننشیند.

پیش از حضور لوله بازکن در محل مسیر عبور ایشان را باز نمایید و در حد امکان فرش و موکت ها را جمع اوری کنید تا قطره ای از فاضلاب چسبیده به دستگاه و فنرها بر روی انها نریزد.

در صورتی که امکان این کار برای شما وجود ندارد، از نایلون های زباله استفاده کنید. هر چقدر هم که سرویس کار احتیاط به خرج بدهد نمی توان از بروز این اتفاق جلوگیری کرد، پس ایرادی به انها نگیرید و محیط را برای رفت و امد ایشان فراهم کنید.

برای شستشوی درون لوله فاضلاب حتما یک عدد پودر تاید تهیه کنید تا پس از اتمام لوله بازکنی توسط دستگاه و فنر، شستشوی لایه درونی لوله فاضلاب انجام گیرد.

تحقیق و بررسی سوابق گرفتگی و شبکه لوله فاضلاب

تحقیق و بررسی سوابق درباره گرفتگی و شبکه لوله فاضلاب توسط مشتریان می تواند به پروسه رفع گرفتگی لوله فاضلاب توسط متخصصان سرعت بخشد. برخی از لوله های فاضلاب به علت ساختار پیچیده شبکه فاضلاب به صورت کامل باز نمی شوند.

راهنمایی شما عزیزان فرایند فنر زنی را موثر تر خواهد کرد. در صورتی که لوله های فاضلاب دارای شاهراه هستند ان را برای لوله بازکن ها مشخص کنید. ان نقاطی که قرار است فنر زنی انجام گیرد را برای سرویسکاران مشخص کنید تا گرفتگی به صورت کامل رفع شود.

گرفتگی هایی که پس از مدتی دوباره نمایان می شوند ریشه در همین بحث دارند. هدایت گرفتگی به خروجی نهایی فاضلاب بسیار مهم و حیاتی است. برخی از مواقع ممکن است سرویسکار لوله بازکن گرفتگی را از بین ببرد اما پس از ساعاتی دیگر در بخش دیگری از شبکه در هم پیچیده فاضلاب نمایان شود.

تماس با مرکز خدماتی معتبر

تماس شما با یک مرکز خدماتی معتبر و مجهز می تواند از بسیاری مشکلات و خسارت جلوگیری کند. روزانه بسیاری از مردم با این معضل درگیر هستند و بسیاری از انها نیز در دام افراد سودجو و غیر فنی می افتند.

لوله بازکنی به دلیل رونقی که دارد، شاهد حضور افراد سودجو و غیرفنی بسیاری در این حوزه هستیم. تحقیق و بررسی اولیه شما می تواند از این اتفاق جلوگیری کند. از تماس با مراکز و شماره هایی که هیچ گونه پشتوانه فنی و رزومه ای در پشت انها نیست خود دارای کنید.

حضور این افراد در دنیای اینترنت نیز به قدری زیاد است که برای بررسی و انتخاب نیاز به صرف زمان و حوصله زیادی خواهد بود. بحث هزینه ها بیشتر برای کسانی دردسر ساز می شود که بدون هیج گونه بررسی دست به انتخاب می زنند.

با مطالعه دقیق در دنیای اینترنت در زمینه مباحث مطرح در این حوزه و بحث هزینه یک بار برای همیشه از نگرانی ها خلاص شوید و از خدمات مطلوب این حوزه بهره مند گردید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *