رفع بوی بد فاضلاب در لوله بازکنی

رفع بوی بد فاضلاب یکی از خدمات مهم و حیاتی شرکت لوله بازکنی اکسیر به شمار می رود. بوی بد فاضلاب می تواند از لوله فاضلاب حمام، توالت، اشپزخانه، حیاط و … به مشام برسد. این بو به صورت وحشتناکی می تواند سبب سلب ارامش و اسایش شما در محیط شود.

رفع بوی بد فاضلاب یک پروسه کاملا تخصصی برای از بین بردن هرگونه باکتری، رسوب، قارچ، چربی و سایر عوامل ایجاد کننده بوی بد فاضلابی درون شبکه فاضلاب ساختمان ها است. روش های مختلفی برای انجام ان وجود دارد و حتی به راحتی می توانید نسبت به روش های خانگی انها اقدام کنید.

این مشکل می تواند در انواع شبکه فاضلاب و ساختمان های مختلف رخ دهد و ساکنین ان را با خود درگیر نماید و زندگی را برایشان عیر قابل تحمل کند. احتمال وقوع این ایراد برای کلیه ساختمان ها وجود دارد و عوامل بسیاری در ایجاد ان دخیل هستند.

عیب یابی صحیح و انتخاب موثرترین راه حل رفع بوی بد فاضلاب مهمترین نکاتی است که در زمان استشمام بوی بد از بخش های مختلف شبکه فاضلاب ساختمان به انها دقت کنید. برای انجام این کار می بایست اطلاعات دقیقی از سر منشاء ان بدست بیاورید تا به رفع ان با روش مناسب بپردازید.

اما منشاء بو های بد فاضلابی چیست؟ علت بوی بد فاضلاب چیست؟ روش رفع بوی بد فاضلاب چیست؟ موثرترین روش رفع بوی بد فاضلابی چیست؟ و سوالاتی از این قبیل که به ذهن افرادی که با این معضل روبه رو هستند، می رسد.

عوامل ایجاد بوی بد فاضلاب

  • گاز های فاضلاب : بوی بد فاضلاب ناشی از انتشار گاز های فاضلابی است که می تواند شامل سولفید هیدروژن (H2S) و عناصری مانند هیدروژن، امونیاک، دی اکسید کربن، متان، نیتروژن باشد. این گاز های فاضلابی می توانند با ایجاد بوی نامناسب دردسر ساز شوند و ترکیبی از گاز های معدنی با عملکرد غیر هوازی باکتری ها بر روی رسوب و لجن فاضلاب شکل گیرند.

به طور کلی سولفید هیدروژن عامل اصلی ایجاد بوهای فاضلابی است و امونیاک در مواردی نادر مشاهده می شود. مقدار دز این بو بسیار حائز اهمیت است، در صورتی که مقدار ان بالا باشد می تواند برای افرادی که با ان در تماس هستند مشکل ساز شود.

اهمیت دادن به این موضوع تنها در حالت غیر عادی اتفاق می افتد. اما در حالت کلی همه روزه با بوی فاضلابی در تماس هستیم که در اکثر موارد غلظت انها بسیار پایین است.

  • اشکلات شبکه لوله کشی فاضلاب : اشکال در لوله کشی فاضلاب ساختمان و استاندارد نبودن ان یکی از عواملی است که بوی بد فاضلاب را به سمت خانه روانه می کند. استاندارد نبودن زانویی ها، اتصال مستقیم به چاه فاضلاب، شکستگی لوله و … از جمله موارد انتقال بو به داخل ساختمان هستند.
  • فاسد شدن مواد غذایی درون لوله : ریختن پسماند غذایی به درون لوله فاضلاب در اشپزخانه می تواند بوی بد فاضلاب را به همراه داشته باشد. این مواد درون زانویی و یا انحنای لوله ها اجتماع کرده و با ترکیب با رسوبات و لجن سبب ایجاد بوی فاضلابی می شوند.

فاسد شدن مواد غذایی ریخته شدن دورن لوله فاضلاب و ترکیب ان با مواد شوینده عامل اصلی ایجاد بوی فاضلابی است. برای جلوگیری ایجاد بوی بد فاضلابی از ورود مواد غذایی و ریختن پسماند غذایی به درون لوله ها خود داری کنید.

  • اجتماع مواد جامد و فضولات در زانویی و شتر گلوگاه : یکی از بارزترین عوامل ایجاد بوی فاضلابی اجتماع مواد جامد و فضولات درون شتر گلوگاه لوله فاضلاب است. این موارد با اجتماع خود درون لوله و فاسد شدن بوی بد را ازاد می کنند.

در این موارد جای چندان نگرانی نیست، با استفاده از دستگاه فنر لوله بازکنی می توان به رفع ان پرداخت. در صورتی که در این قسمت ها اجتماع مواد جامد و فضولات را مشاهده کردید با جلو راندن انها توسط فنر دستی به رفع بوی بد فاضلاب بپردازید.

  • خشک شدن اب زانویی و شتر گلوگاه : خشک شدن اب موجود در اولین زانویی ورودی فاضلاب یا شتر گلوگاه می تواند باعث ورود بوی فاضلاب به ساختمان شود.

 دلیل استفاده از این موارد در ورودی های فاضلاب به این دلیل است که وجود اب در این بخش ها می تواند بوی بد فاضلاب را به خود جذب کند و از انتشار ان به بیرون جلوگیری کند. لوله کشی نامناسب و عدم استفاده طولانی مدت از فاضلاب می تواند باعث خشک شدن اب این نواحی شبکه فاضلاب شوند.

  • چاه دفع فاضلاب : چاه های دفع فاضلاب نیز عامل ایجاد بوی بد فاضلابی هستند. چاه جذبی و سپتیک تانک مرسوم ترین روش های دفع فاضلاب محسوب می شوند. فاضلاب و فضولات درون انها توسط باکتری های غیر هوازی تجزیه می شوند، نتیجه این تجزیه با خروج گاز فاضلابی همراه خواهد بود.

برای جلوگیری از خروج این گازها از درون چاه فاضلاب از زانویی و شتر گلوگاه استفاده می کنند و تنها وجود اشکال در سیستم لوله کشی فاضلاب می تواند باعث خروج گاز های چاه فاضلاب شود. تخلیه به موقع و لایروبی چاه می تواند برای از بین بردن بوی بد فاضلاب موثر باشد.

روش رفع بوی بد فاضلاب

رفع بوی بد فاضلاب ساختمان ها به قدری اهمیت پیدا کرده است که شرکت ها و مراکز غیر مجاز زیادی در حال ارائه ان هستند. همچنین می توانید از روش های تهیه خوشبو کننده های خانگی و یا خوشبو کننده های صنعتی استفاده کنید. اما ان چه که بسیار مهم است از بین بردن کامل سر منشاء انها است.

برای اموزش روش خانگی رفع بوی بد فاضلاب از طریق دنیای اینترنت اقدام کنید. این روش ها زمانی موثر هستند که ایراد چندان جدی نباشد و با کوچکترین اقدام رفع شوند. اما هیچ یک از روش های خانگی به صورت صد در صدی نمی توانند برای رفع بو فاضلاب موثر باشند، تا زمانی که منبع ایجاد بو درون فاضلاب وجود دارد رفع بو به صورت کامل امکان پذیر نخواهد بود.

ریختن اب درون لوله فاضلاب می تواند در رفع بوی بد فاضلاب موثر باشد. اب علاوه بر اینکه می تواند از خروج بوی فاضلاب از زانویی و شتر گلوگاه جلوگیری کند و با دورن نمودن عامل ایجاد کننده بو از قسمت های اولیه لوله به رفع ان کمک کند.

موثرترین روش از بین بردن بوی بد فاضلاب

استفاده از ابزار لوله بازکنی موثرترین روش برای از بین بردن بوی بد فاضلاب است. این کار به واسطه از بین بردن عوامل ایجاد بوی فاضلابی و لایروبی دیواره های لوله انجام می گیرد. پس از اینکه لوله ها به طور کامل پاکسازی شد، نوبت به شستشوی ان توسط اب و پاک کننده ها می رسد.

یقینا از بین بردن عامل ایجاد کننده بو به صورت کامل بسیار بهتر از بین بردن بو به صورت مقطعی است. استفاده از محلول های شیمیایی و صنعتی به صورت مکرر می تواند باعث پوسیدگی لوله فاضلاب گردد.

پیش از اینکه دست به هرگونه اقدامی بزنید با یک بررسی کلی از سلامت و استاندارد بودن سیستم لوله کشی فاضلاب اطمینان حاصل کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *