لوله بازکنی اشپرخانه

لوله بازکنی اشپزخانه یکی از پر تقاضاترین خدمات در حوزه لوله بازکنی محسوب می شود. به دلیل اینکه این مکان در کلیه ساعت شبانه روز مورد استفاده قرار می گیرد، بیشترین گرفتگی ها در این مکان رخ می دهد.

به طور کلی در فرایند لوله بازکنی اشپزخانه به رفع کلیه ایرادات پیش امده در مسیر عبور فاضلاب اشپزخانه پرداخته می شود. ایرادات مختلفی می توانند دفع فاضلاب این بخش از ساختمان را تحت تاثیر بگذارند و عملکرد ان را با اختلال همراه کنند. رفع ایرادات مربوط به این بخش نیاز به تخصص و ابزار الات مخصوص دارد.

لوله بازکنی اشپزخانه فرایندی است که از بررسی علل گرفتگی تا رفع ان به صورت صد در صدی بدون هیچ گونه اسیبی را در بر می گیرد. بر خلاف تصور برخی از مردم این فرایند پیش پا افتاده نبوده و هر گونه سهل انگاری می تواند سبب افزایش هزینه ها و معضلات شما گردد.

لوله بازکنی اشپزخانه از جمله مواردی است که باید با ابزار مخصوص و در نظر گرفتن نکات ایمنی و بهداشتی انجام گیرد. شرکت خدماتی اکسیر کلیه پارامتر های لازم را جهت رفع ایراد به صورت بهداشتی را در نظر گرفته است.

قطعا کوچکترین ایراد در لوله فاضلاب اشپزخانه می تواند نظم خانه را به هم بریزد. خوشبختانه غالب ایرادات پیش امده در بخش فاضلاب اشپزخانه قابل رفع شدن هستند و حتی به روش های خانگی در موارد جزئی می توانید دست به کار شوید.

هیچ خانه ای را نمی توان یافت که در ان اشپزخانه وجود نداشته باشد. این محیط به عنوان مکانی برای تهیه غذا و شستو از اهمیت بالای بهداشتی برخوردار است و هیچ گونه ایراد در بخش های حیاتی ان مخصوصا سیستم دفع فاضلاب غیر قابل قبول است.

لوله بازکنی اشپزخانه در حال حاضر به قدری اهمیت پیدا کرده است که مراکز و افراد بسیاری در حال ارائه ان هستند. اما برای انجام ان به صورت کاملا صحیح نیاز به بررسی دقیق و ارزیابی های فنی کار از محل گرفتگی دارد. گاهی نیز با استفاده از چند ترفند ساده نیز می توانید در خانه به رفع گرفتگی ها بپردازید که در ادامه به انها اشاره خواهیم کرد.

علل گرفتگی لوله فاضلاب اشپزخانه

قطعا در هر بخش از خانه که در انجا امور بهداشتی، شستشو و تهیه غذا صورت می گیرد با تولید فاضلاب نیز همراه است. در تمامی ساختمان ها یک سیستم دفع فاضلاب برای هدایت انها به بیرون از محیط وجود دارد.

در اشپزخانه نیز بخش های مختلفی به شبکه لوله فاضلاب متصل می شوند. بیشتر فاضلاب تولیدی در اشپزخانه از اب حاصل از شستشو تشکیل می شود و همین امر سبب کاهش میزان گرفتگی ها خواهد شد.

ترکیب اب و مواد شوینده می تواند باعث عبور روان فاضلاب از این قسمت از ساختمان شود. شستشو در بخش اشپزخانه چربی و پسماند های مواد غذایی را به درون فاضلاب روانه می کند.

اجتماع چربی و ترکیب ان با فاضلاب سایر بخش های ساختمان با اجتماع فاضلاب و مسدود شدن مسیر ان همراه است. بوی بد فاضلابی نیز حاصل از ترکیب فاضلاب ها با یکدیگر است که در فضایی مانند اشپزخانه بسیار ازار دهنده خواهند شد.

بیشتر گرفتگی ها در بخش شترگلوگاه سینک ظرفشویی و زانویی ها رخ می دهند. ریختن مواد جامد و پسماند مواد غذایی احتمال گرفتگی را افزایش خواهند داد. در این شرایط باید به پاک سازی این بخش ها پرداخت زیرا پس از مدتی فاسد شده و بوی بد را به سمت اشپزخانه روانه می کنند.

اگر در حین استفاده و شستشو بوی بد فاضلاب به مشامتان می رسد به این دلیل است که مسیر فاضلاب در حال کیپ شدن است. برای جلوگیری از این رویداد از روش های لوله بازکنی خانگی استفاده کنید و یا اینکه از یک مرکز معتبر تقاضای کمک نمایید.

تخلیه ارام و کند فاضلاب نیز از نشانه های بروز گرفتگی و ایراد در لوله فاضلاب است. همچنین استاندارد نبودن لوله کشی فاضلاب نیز می تواند عاملی بر ایجاد گرفتگی های مکرر در لوله فاضلاب باشد.

لوله بازکنی اشپزخانه به روش خانگی

قطعا با مشاهده اولین نشانه های گرفتگی همه ما به دنبال رفع گرفتگی توسط ابزار و روش های خانگی خواهیم رفت. لوله بازکنی اشپزخانه یکی از مواردی است که روش های خانگی در ان جوابگو است.

لوله بازکنی اشپزخانه به روش خانگی و ابزار دستی دارای اصول و قواعد معینی است که استفاده از انها می تواند سبب کاهش هزینه ها شود. پیش از هرچیزی لازم است اشاره کنیم که محلول های شیمیایی به هیچ عنوان توصیه نمی شوند.

استفاده از اسید های لوله بازکن با غلظت بالا می تواند برای سلامت ریه شما بسیار مضر باشد. این محلول ها با فاضلاب ترکیب شده و بخار سمی ازاد می کنند که ورود ان به ریه می تواند بسیار خطرناک باشد.

پوسیدگی لوله فاضلاب ناشی از استفاده مکرر از محلول های شیمیایی و اسید های قوی است. پوسیدگی لوله فاضلاب می تواند باعث ترک و ترکیدگی انها شود، نم و ترک ایجاد شده در بخش های مختلف ساختمان ناشی از همین پوسیدگی لوله ها هستند.

اشپزخانه یک فضای کاملا بهداشتی بوده و نشستن بخار های سمی بر روی ظروف بسیار خطرناک است. در صورتی که سعی دارید از این محلول استفاده کنید حتما از دستکش و ماسک برای محافظت از خودتان استفاده کنید.

بیشتر گرفتگی هایی که درون لوله فاضلاب اشپزخانه رخ می دهند از نوع ارام و روان هستند. استفاده از فنر لوله بازکنی دستی و تلنبه دستی می تواند این گرفتگی ها را از میان بردارد.

حتما درون لوله را از اب پر نموده و با تلنبه دستی ان را به سمت جلو برانید. زمانی که اب با فشار به سمت گرفتگی روانه شود ان را از میان بر خواهد داشت. برای این کار می توانید از فنر دستی و دوران دادن ان درون لوله فاضلاب استفاده کنید.

در صورتی که مطمئن هستید که گرفتگی در بخش سیفون و شترگلوگاه سینک ظرفشویی است ان را باز کرده و تمیز نمایید. پس از نظافت حتما انها را به طور کامل ببندید و عایق کاری لازم را انجام دهید تا فاضلاب چکه نکند.

لوله بازکنی اشپزخانه با دستگاه فنر

لوله بازکنی اشپزخانه با دستگا فنر برقی روش رایج شرکت ها و مراکز خدماتی معتبر برای رفع ایرادات و گرفتگی این بخش است. این روش مزایای بسیاری دارد که در ادامه به انها اشاره خواهیم کرد.

همانطور که اشاره کردیم چربی، رسوب و پسماند مواد غذایی عامل ایجاد گرفتگی در مسیر عبور فاضلاب هستند. رفع گرفتگی کامل تنها به ایجاد ارتباط مستقیم ابزار لوله بازکنی با این نواحی بستگی دارد.

فنر به علت اینکه درون لوله فاضلاب و انحنای ان به خوبی عبور می کند، می تواند به محل گرفتگی ها برسد. حرکت دورانی و ارتعاشی فنر که از دستگاه به ان وارد می شود می تواند هر گونه گرفتگی را از میان بردارد.

همچنین پاکسازی لوله و لایروبی لوله فاضلاب می تواند بوهای بد فاضلابی را از بین ببرد. لوله بازکنی اشپزخانه با استفاده از دستگاه فنر مزیت بهداشتی و ایمنی نیز دارد.

به علت بهداشتی بودن محیط از فنر های مخصوص برای رفع گرفتگی استفاده می شود. همچنین به دلیل ظرافت لوله های این بخش از فنر های ظریف تر استفاده می شود تا اسیبی به لوله وارد نشود.

روش پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب اشپزخانه

بیشتر فاضلاب اشپزخانه از اب تشکیل می شود و این یک مزیت است. چربی و پسماند مواد غذایی دو عامل اصلی ایجاد گرفتگی هستند که به مرور زمان رخ می دهد. مهمترین اقدامی برای صرفه جویی در هزینه های تعمیر و نگهداری تاسیسات ساختمان انجام دهید، پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب اشپزخانه است.

پیش از هر چیزی پسماند مواد غذایی را جدا سازی کرده و سپس اقدام به شستشو کنید. دانه های ریز برنج و سایر جامدات با ورود به لوله فاضلاب و ترکیب انها با چربی و رسوب به گرفتگی لوله فاضلاب ختم می شود.

اب گرم می تواند چربی ها را از لوله های فاضلاب اشپزخانه پاک نماید. به صورت مکرر و زمانی که بوی بد فاضلابی خارج شد از اب گرم استفاده کنید.

لوله کشی استاندارد لوله های فاضلاب می تواند از بروز گرفتگی ها جلوگیری کند و یا اینکه هزینه لوله بازکنی اشپزخانه را کاهش دهند و نیاز به استفاده از دستگاه های پیشرفته نباشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *