لوله بازکنی حمام

لوله بازکنی حمام یکی از خدمات ارائه شده توسط مراکز لوله بازکنی می باشد. جهت رفع ایرادات مرتبط با سیستم دفع فاضلاب حمام روش و ابزار الات مختلفی به کار گرفته می شوند  و هر کدام از انها مزایای خاص خود را دارند.

خدماتی که تحت عنوان لوله بازکنی حمام توسط گروه های مختلف ارائه می شود، باعث بازسازی مسیر عبور فاضلاب حمام خواهد شد. از انجا که این مکان در ساختمان بسیار پرکاربرد است و موارد بسیاری در عملکرد ان تاثیر گذار هستند، رفع ایرادات مربوط به ان نیز باید با بررسی دقیق و استفاده از موثرترین راه حل صورت گیرد.

لوله بازکنی حمام از بررسی عوامل ایجاد گرفتگی تا از میان برداشتن موانع سد راه فاضلاب بر اساس تجربه و مهارت برای رسیدن به نتیجه ایده ال انجام می گیرد. بر خلاف تصور برخی از مردم این روند پیش پا افتاده نبوده و هرگونه خطای انسانی به علت نداشتن تجربه کافی می تواند به لوله های فاضلاب اسیب برساند.

لوله بازکنی حمام از اوایل دهه هشتاد تبدیل به یک نیاز اساسی در مناطق شهری تبدیل شد. با ورود دستگاه و ابزار الات پیشرفته این حوزه خدماتی دچار تحولی مهم گردید. این خدمات در جهت حفظ بهداشت محیط حمام و دفع مناسب فاضلاب مورد توجه قرار گرفت.

لوله بازکنی حمام در حال حاضر به قدری اهمیت پیدا کرده است که مراکز و افراد غیر مجاز زیادی در جهت ارائه ان شروع به فعالیت کرده اند. شناسایی نقاط گرفتگی، استفاده از ابزار مناسب و رفع گرفتگی بدون کوچکترین اسیب به لوله ها در این حوزه بسیار مهم و حیاتی است.

ایجاد محیطی مناسب برای نظافت و بهداشت فردی با توجه جمعیت بالای تهران که اکثر ساختمان های ان برج ها و ساختمان های چند طبقه می باشد و دفع فاضلاب تولید شده ناشی از شستشو بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

علل گرفتگی لوله فاضلاب حمام

قطعا هر بخشی از ساختمان که امور بهداشتی و شستشو در ان انجام می شود، نیاز به یک سیستم برای دفع فاضلاب خواهد داشت. حمام نیز به عنوان یکی مکان حیاتی در ساختمان ها روزانه فاضلاب زیادی در ان تولید می شود.

لوله کشی فاضلاب روشی مناسب برای هدایت فاضلاب از حمام به خارج از ساختمان است. این روش همواره با مشکلاتی نیز همراه خواهد بود که بیش از هر چیزی بستگی به میزان و نحوه استفاده ساکنین از ان دارد.

گرفتگی لوله فاضلاب معضلی است که احتمال وقع ان در هر ساعت از شبانه روز در بخش های مختلف لوله کشی فاضلاب ساختمان وجود دارد. لوله بازکنی حمام در کمترین زمان ممکن می تواند از گسترش ایراد جلوگیری کند.

عوامل گرفتگی لوله فاضلاب بر اساس نوع کاربری مکان ان متفاوت می باشد. ورود مو و اجسام جامد ریز به درون لوله فاضلاب حمام می توانند گرفتگی را ایجاد کنند. محلول اب و مواد شیمیایی بیشترین درصد تشکیل دهنده فاضلاب حمام هستند و روان بودن ان درصد گرفتگی ها را در این مکان کاهش می دهند.

استفاده طولانی مدت از حمام و روش های غلط دفع فاضلاب می توانند باعث ایجاد گرفتگی شوند. زانویی ها و نقاط منحنی لوله فاضلاب محتمل ترین مکان ها برای ایجاد گرفتگی ها هستند.

خطای لوله کشی و استانداراد نبودن شبکه لوله کشی فاضلاب نیز از عوامل ایجاد گرفتگی محسوب می شوند. گرفتگی مکرر لوله های فاضلاب در کوتاه مدت نشان از این موارد دارد.

به طور کلی ورود هر نوع مواد اضافی به درون لوله های می تواند گرفتگی را رقم بزند. محل هایی که خمیده هستند و یا قطر کمتری دارند بهترین محل برای اجتماع مواد جامد، مو و چربی می باشند.

لوله بازکنی حمام به روش خانگی

لوله بازکنی حمام توسط روش های خانگی اولین اقدامی است که اکثر افراد برای خلاصی از شرر گرفتگی ها انجام می دهند. هر گونه ایراد و گرفتگی در مسیر عبور فاضلاب قابل قبول نبوده و استفاده از روش های خانگی در بیشتر مواقع کارامد خواهد بود.

لوله بازکنی حمام به روش دستی و خانگی دارای اصول و قواعد معینی است که می تواند سبب صرفه جویی در هزینه های شما شود. پیش از هر چیزی از ورود مواد اضافی به درون ان جلوگیری کنید تا سختی گرفتگی بیشتر نشود.

اما هر روشی برای لوله بازکنی حمام توصیه نمی شود. استفاده از محلول های شیمیایی و یا ابزار میله ای برای بازکردن مسیر لوله برای سلامت انسان و لوله فاضلاب بسیار اسیب زا می باشد.

حمام یک فضای بسته بوده و انتشار گاز های سمی و فاضلابی ناشی از ریختن محلول شیمیایی می تواند برای سلامت ریه ها انسان مضر باشد. پس به هیچ عنوان در فضای بسته و بدون استفاده از ماسک و دستکش از این محلول ها استفاده نکنید. هر چند استفاده از انها به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا پوسیدگی لوله و اسیب های ان برای انسان جبران ناپذیر است.

رفع کامل گرفتگی لوله فاضلاب حمام تنها به از بین بردن موانع موجود در مسیر لوله فاضلاب بستگی دارد. ابزار خانگی که بتواند چنین عملی را انجام دهد می تواند برای این کار مناسب باشد.

تلنبه دستی و فنر های لوله بازکنی دستی می توانند در مواقع گرفتگی های عادی کارامد باشند. ایجاد یک نیرو جلو رونده توسط تلنبه دستی می تواند به ازاد سازی مسیر ان کمک نماید. در هنگام استفاده از این روش حتما مطمئن شوید که درون لوله فاضلاب به مقدار کافی اب وجود دارد.

برای استفاده فنر لوله بازکنی دستی باید محل گرفتگی در نزدیکی کفشور قرار داشته باشد تا فنر بتواند نیروی چرخشی مناسبی برای از بین بردن انها از نیروی دست شما بهره بگیرد.

لوله بازکنی حمام با دستگاه فنر

لوله بازکنی حمام با دستگاه فنر برقی موثرترین راه حل برای از بین بردن موانع موجود در مسیر فاضلاب است. فنر قابلیت های ویژه ای برای این حوزه خدماتی دارد و پرکاربرد ترین ابزار محسوب می شود.

همانطور که گفتیم مو، چربی و مواد زائد مسیر فاضلاب را سد می کنند. به وسیله حرکات چرخشی و دورانی فنر درون لوله فاضلاب می توان هر نوع گرفتگی را با شدت های مختلف از میان برداشت.

دستگاه ژانراتور برقی قدرت زیادی را به فنر ها انتقال می دهند و برای استفاده از انها باید حتما دانش و مهارت کافی را کسب نمود. کاهش قدرت القا شده در طول فنر بسیار کم بوده و قدرت دورانی ان به یک اندازه در طول فنر پخش می شود.

همچنین فنر مو و مواد زائد را به درون خود جذب می کنند و هیچ گونه اثاری از عوامل گرفتگی را بر جای نمی گذارند. چرخش فنر ها درون لوله می تواند لایه درونی لوله را از چربی و رسوبات پاک نماید و بوهای بد فاضلابی را از بین ببرد.

برای رعایت نکات بهداشتی و ایمنی در لوله بازکنی حمام از فنر های مخصوصی استفاده می شود. فنر ها برای اینکار از سختی پایین تری برخوردار هستند تا اسیبی به لوله فاضلاب حمام وارد نشود.

لوله بازکنی حمام با پمپ تراکم هوا

لوله بازکنی حمام با پمپ تراکم هوا نیز روشی دیگر برای رفع گرفتگی مسیر فاضلاب این بخش از ساختمان است. در صورتی که دستگاه فنر برای باز نمودن مسیر لوله موثر نباشد از دستگاه پمپ تراکم هوا توسط شرکت های لوله بازکنی استفاده خواهد شد.

پمپ نمودن حجم عظیمی از هوای ذخیره شده درون مخزن دستگاه با فشار بالا به درون لوله های می تواند مسیر را ازاد سازی کند. ریختن اب درون لوله و پمپاژ ان توسط نیروی هوای درون دستگاه برای از بین بردن گرفتگی ها موثر است.

فشار و قدرت این دستگاه به قدری بالا بوده که ازاد سازی هوا با ایجاد صدای مهیبی همراه است. مسدود نموده مسیر های اضافی و جلوگیری از کاهش فشار هوای دستگاه در این روش بسیار حائز اهمیت است.

پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب حمام

فاضلاب حمام دارای اب، کف، مو و چربی هایی است که به بخش داخلی لوله فاضلاب چسبیده و به مرور زمان لایه ای از رسوب و چربی را تشکیل می دهند. مهمترین اقدامی که می توانید برای کاهش هزینه های لوله بازکنی حمام انجام دهید، پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب ان است.

بنابراین جلوگیری از ورود هر انچه که می تواند مسیر فاضلاب را سد نماید، بهترین اقدام پیشگیرانه به شمار می رود. قرار دادن یک صافی برای جمع اوری مو و مواد زاائد یک اقدام الزامی در این محیط است.

کفشور ها به عنوان محل خروج فاضلاب باید مورد توجه قرار گیرد و استاندارد های لازم برای ان لحاظ شده باشد. استاندارد بودن این ناحیه برای ورود فنر به درون لوله بسیار مهم است و باید به راحتی بتوان فنر ها را به درون لوله هدایت نمود.

قطر لوله ها و رعایت استاندارد های لوله کشی می تواند میزان گرفتگی ها را کاهش دهد. شیب مناسب لوله ها، فاضلاب را به طور مناسب به خروجی هدایت می کند و احتمال اجتماع مواد جامد و مو درون لوله ها کاهش می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *