لوله بازکنی ظرفشویی

لوله بازکنی ظرفشویی از جمله خدماتی است که توسط یک شرکت معتبر لوله بازکنی در تهران ارائه می شود. ظرفشویی ها بزرگ ترین تولید کننده فاضلاب در ساختمان ها هستند و به همین دلیل محتمل ترین محل وقوع گرفتگی محسوب می شوند.

صرف نظر از میزان و نحوه استفاده شما احتمال وقوع گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی در هر ساعت از شبانه روز وجود دارد. لوله بازکنی ظرفشویی یک پروسه کاملا تخصصی و فنی می باشد که نیازمند ابزار و مهارت فنی کار است.

لوله بازکنی ظرفشویی به طور کلی به فرایند رفع ایرادات و گرفتگی های پیش امده در مسیر عبور فاضلاب ان گفته می شود. این فرایند بسته به سختی گرفتگی و نوع لوله کشی توسط ابزارالات و روش های مختلف انجام می گیرد.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی به صورت کامل بستگی به بررسی دقیق علت گرفتگی و استفاده از موثرترین راه حل دارد. در صورت عدم توجه به این نکته لوله ان مدام دچار گرفتگی خواهد شد و بخشی از عوامل گرفتگی در لوله باقی خواهد ماند. اسیب به لوله فاضلاب به دلیل استفاده از روش های نامناسب لوله بازکنی ظرفشویی است.

از انجاییکه که شبکه لوله کشی فاضلاب ظرفشویی حساس و ظریف است، رفع ایرادات باید با رعایت نکات بهداشتی و ایمنی صورت گیرد تا اسیبی لوله فاضلاب را تهدید نکند. شرکت خدمات لوله بازکنی اکسیر تمامی الزامات و ابزار الات لازم را جهت انجام ان تدارک دیده است.

بروز کوچکترین ایراد در بخش فاضلاب ظرفشویی قابل قبول نبوده و می تواند چالش های فراوانی در پیش روی شما قرار دهد. بنابراین رفع ایراد در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ گونه اسیبی بسیار حائز اهمیت است.

بررسی علل گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی

درصد بالایی از فاضلاب تولید شده در اشپزخانه ها مربوط به این بخش است. اب به عنوان بیشترین عنصر تشکیل دهنده فاضلاب خروجی در ظرفشویی احتمال وقوع گرفتگی ها را کاهش می دهد اما هیچ بخشی از شبکه فاضلاب ساختمان از خطر وقوع گرفتگی ها در امان نیست.

فاضلاب ظرفشویی از طریق اتصال ان به شبکه فاضلاب اشپزخانه دفع می شود. میزان گرفتگی لوله فاضلاب در این بخش از خانه بیشتر است. اگر چه بیشتر فاضلاب ان اب و مواد شوینده است اما برخی عوامل سبب بروز ایراد در این بخش می شوند.

چربی و پسماند مواد غذایی دو عامل مهم ایجاد گرفتگی در مسیر فاضلاب ظرفشویی هستند. لوله کشی فاضلاب ظرفشویی ساختار پیچیده ای دارد و به راحتی ذرات اضافی و چربی در ان اجتماع می کنند.

ورود مواد اضافی و پسماند غذایی نظیر دانه های برنج درون لوله ها به مرور زمان سبب ایجاد گرفتگی می شوند. ورود حجم بالایی از اب به درون لوله که مقداری از ان اب گرم است می تواند به از بین بردن عوامل فیزیکی در مسیر فاضلاب کمک نماید.

فاسد شدن مواد غذایی درون لوله و ترکیب ان با بوی بد فاضلاب نیز بسیار نگران کننده است. در محیطی مانند اشپزخانه که فضایی بهداشتی به شما می رود این اسیب ها چندان خوشایند نیست.

بوی بد فاضلابی و عبور کند فاضلاب نشان از انسداد مسیر فاضلاب دارد و در اگر اقدامات لازم صورت نگیرد، مسیر ان به طور کامل کیپ خواهد شد. در برخی از موارد روش های خانگی لوله بازکنی ظرفشویی می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد، برای انجام ان باید نکات و مباحث مربوط به این بخش را بدانید.

لوله بازکنی ظرفشویی به روش خانگی

لوله بازکنی ظرفشویی به روش خانگی اولین اقدامی است برخی از افراد پس از مشاهده نشانه اولیه گرفتگی انجام می دهند. دانستن روش های موثر و نحوه اجرای انها می تواند سبب کاهش هزینه های شما شده و همچنین به نتیجه ای ایده ال ختم شود.

لوله بازکنی ظرفشویی به روش خانگی دارای دو حالت کلی است که روش استفاده از محلول های شیمیایی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. ریختن اسیدهای قوی به درون لوله برای باز نمودن مسیر فاضلاب می تواند سبب پوسیدگی لوله های ظرفشویی گردد.

همچنین بخارات سمی محلول های شیمیایی می تواند به ریه و سلامت انسان اسیب وارد کند. رفع گرفتگی لوله فاضلاب سینک ظرفشویی به برقراری ارتباط موثر بین محلول شیمیایی و عوامل گرفتگی دارد.

محلول های شیمیایی در بهترین حالت ممکن بخشی از عوامل گرفتگی را از میان بر می دارند. در صورتی که تمایل دارید از انها استفاده کنید حتما از دستکش و ماسک مناسب استفاده کنید و انها را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

روش دوم لوله بازکنی ظرفشویی با استفاده از ابزار دستی می باشد. فنر لوله بازکنی دستی و تلنبه دستی در این نوع گرفتگی بسیار کارامد است.

فنر دستی را درون لوله فاضلاب به سمت داخل فشار دهید تا به محل گرفتگی برسد. با دوران و ارتعاش فنر دستی سعی کنید گرفتگی را از میان بردارید. با ریختن اب به درون لوله به رفع گرفتگی کمک نمایید.

درون لوله را از اب پر کنید و سپس توسط تلنبه دستی هوا و اب را با فشار زیاد به درون لوله وارد نمایید. اینکار می تواند در رفع گرفتگی های ارام بسیار موثر باشد.

لوله بازکنی ظرفشویی با دستگاه فنر

لوله بازکنی ظرفشویی با دستگاه فنر روشی است که توسط شرکت ها و مراکز معتبر و حتی غیر مجاز انجام می شود. این روش مطمئن ترین و موثرترین روش برای رفع صد در صدی گرفتگی ها است.

فنر به دلیل قابلیت هایی که دارند انواع گرفتگی ها را از میان بر می دارد. نفوذ فنر به درون لوله ها می تواند به ارتباط موثر بین عوامل گرفتگی و فنر کمک نماید. خاصیت جلو روندگی فنر کلیه عوامل گرفتگی را از میان بر می دارد.

همانطور که اشاره کردیم پسماند مواد غذایی و چربی عوامل ایجاد گرفتگی در مسیر فاضلاب ظرفشویی هستند. قدرت دوران و ارتعاش فنر تمامی این موارد را از میان بر می دارد. از بین بردن کامل عوامل گرفتگی سبب می شود تا بوی بد فاضلابی نیز از بین برود.

لوله های فاضلاب ظرفشویی بسیار حساس هستند، استفاده از فنرهای باریک تر با سختی پایین بسیار مهم است. رفع گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی باید به گونه ای صورت گیرد تا هیچ گونه اسیبی متوجه ان نشود.

اگر گرفتگی در بخش شتر گلوگاه رخ داده باشد با باز و بسته نمودن ان می توان عوامل ایجاد گرفتگی را بیرون کشید. بستن صحیح و اب بندی دوباره ان بسیار مهم است تا فاضلاب به بیرون نفوذ نکند.

نحوه پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب ظرفشویی

همانطور که می دانید بیشتر فاضلاب ظرفشویی از اب تشکیل شده است و میزان گرفتگی را کاهش می دهد. ورود مواد جامد به درون لوله و ترکیب ان با چربی و رسوب گرفتگی را رقم می زند.

مهمترین اقدامی که برای کاهش هزینه های لوله بازکنی ظرفشویی می توانید انجام دهید، قرار دادن صافی در محل ورودی فاضلاب است. جمع اوری پسماند مواد غذایی، چربی ها و مواد جامد پیش از شستشو می تواند از بروز گرفتگی ها جلوگیری کند.

برای شبکه فاضلاب ظرفشویی از سیستم استاندارد استفاده کنید. مناسب نبودن شبکه لوله کشی می تواند میزان گرفتگی ها را افزایش دهد. زانویی های نامناسب و شیب دهی غیراستاندارد عواملی هستند که بر گرفتگی و شدت ان تاثیر گذار هستند.

گرفتگی های نسبتا ارام را به روش های خانگی رفع نمایید. به هیچ عنوان از اسید برای رفع گرفتگی استفاده نکنید، ترک و نم دیوار های ساختمان حاصل از پوسیدگی و ترک لوله فاضلاب هستند که به مرور زمان اتفاق می افتد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *