لوله بازکنی پارکینگ

لوله بازکنی پارکینگ از جمله خدمات ارائه شده توسط شرکت لوله بازکنی اکسیر می باشد. ایرادات پیش امده در مسیر عبور فاضلاب این بخش از ساختمان توسط این خدمات به طور کامل رفع می گردد.

خدمات لوله بازکنی پارکینگ در برگیرنده کلیه اقداماتی است که در جهت افزایش سطح کیفی دفع فاضلاب پارکینگ می باشد. روش و ابزار مختلفی جهت انجام این فرایند وجود دارد که در ادامه به طور کامل به بررسی ان خواهیم پرداخت.

گرفتگی لوله فاضلاب پارکینگ نیز مانند سایر بخش های ساختمان که به سیستم دفع فاضلاب مجهز هستند، ممکن است که در هر ساعت از شبانه روز رخ دهد. اقدام به موقع و مناسب می تواند به رفع صد در صدی ایراد کمک نماید.

لوله بازکنی پارکینگ از بررسی تا رفع ان را در بر می گیرد. در صورتی که روش و ابزار مناسب برای انجام این کار انتخاب نشود احتمال وقوع خسارت به لوله و گرفتگی دوباره ان در کوتاه مدت وجود دارد.

بروز هر گونه ایراد در سیستم دفع فاضلاب پارکینگ برای ساکنین قابل قبول نبوده و حتما باید در کوتاه ترین زمان ممکن برای رفع ان اقدام شود. زیرا این محیط با بهداشت و ارامش عمومی ساختمان ارتباط مستقیمی دارد.

در حال حاضر مراکز خدماتی بسیاری در حال ارائه این خدمات هستند. برای انجام ان باید ارزیابی های اولیه به صورت دقیق صورت گیرد تا با شناسایی علت دقیق گرفتگی روش مناسب جهت رفع گرفتگی انتخاب شود.

علل گرفتگی لوله فاضلاب پارکینگ

گرفتگی لوله فاضلاب پارکینگ یک رویداد کاملا عادی در این بخش است. در طول سال فاضلاب زیادی در این بخش تولید می شود و دفع ان توسط لوله کشی فاضلاب مناسب ترین روش جهت دفع ان است.

فاضلاب پارکینگ ها بیشتر از اب حاصل از شستشو محوطه ان است. در برخی از ساختمان ها نیز اب باران نیز با این بخش ترکیب می شود. تشکیل بخش زیادی از ان توسط اب باعث می شود تا احتمال گرفتگی در این بخش کاهش یابد.

پارکینگ ها محیطی پرتردد بوده که سبب می شود تا گرد و خاک و الودگی های بسیاری توسط خودرو ها وارد این محیط شود. ورود این موارد به درون لوله فاضلاب می تواند سبب ایجاد گرفتگی شود.

اجتماع گل و لای و لجن دو عامل اصلی گرفتگی لوله های فاضلاب پارکینگ ها هستند. همچنین در فصول بارندگی میزان تقاضای خدمات لوله بازکنی پارکینگ توسط شهروندان افزایش می یابد.

بیشتر گرفتگی ها در بخش زانویی و انحنای لوله رخ می دهند. البته ناگفته نماند که قطر لوله های فاضلاب این بخش بسیار بزرگ بوده و احتمال گرفتگی را تا حدود زیادی کاهش خواهد داد.

تخلیه ارام و کند فاضلاب نیز از نشانه های بروز گرفتگی و ایراد در لوله فاضلاب پارکینگ است. همچنین استاندارد نبودن لوله کشی فاضلاب نیز می تواند عاملی بر ایجاد گرفتگی های مکرر در لوله فاضلاب باشد.

افتادن مواد جامد درون لوله نیز می تواند عاملی بر ایجاد گرفتگی باشد. در این مواقع لوله بازکنی پارکینگ کمی سخت تر بوده و ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد.

روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب پارکینگ

روش های مختلفی برای لوله بازکنی پارکینگ وجود دارد که هر کدام از انها معایب و مزایای خاص خود را دارند. انتخاب روش بستگی به شرایط و مشخصات لوله و شدت گرفتگی دارد.

بررسی و انتخاب اینکه کدام روش می تواند بدون کوچکترین ایراد به نتیجه ای موثر بی انجامد به مهارت و تجربه فنی کار بستگی دارد. ازادسازی مسیر عبور فاضلاب به طور کامل بسیار مهم و حیاتی است.

روش های مناسب رفع گرفتگی لوله فاضلاب پارکینگ عبارتند از :

  • دستگاه فنر برقی
  • پمپ تراکم هوا
  • واترجت

روش استفاده از محلول شیمیایی نیز بین مردم بسیار رایج است. به علت این بخارات سمی ان برای سلامت انسان مضر است به هیچ عنوان توصیه نمی شوند. همچنین متراژ و اندازه لوله فاضلاب پارکینگ به قدری بزرگ بوده که این محلول ها جوابگوی نیاز شما نخواهند بود.

لوله بازکنی پارکینگ با دستگاه فنر

مرسوم ترین روش لوله بازکنی پارکینگ استفاده از دستگاه فنر برقی می باشد. این دستگاه به همراه فنرهای متراژ بلند برای رفع ایرادت این بخش مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر شما از یک شرکت خدمات لوله بازکنی معتبر درخواست کمک نمایید، حتما با این دستگاه برای رفع گرفتگی در محل حاضر خواهند شد. قدرت و توانایی فنر در رفع انواع گرفتگی ها یکی از مهمترین دلایل استفاده از این روش است.

فنر این توانایی را به فنی کار می دهد تا به محل گرفتگی دسترسی پیدا کرده و با استفاده از قدرت دوران و ارتعاش فنر رفع گرفتگی را عملیاتی نماید. فنرهای استفاده شده در این فرایند نسبت به سایر لوله ها از ضخامت بالاتری برخوردار هستند.

همانطور که اشاره کردیم گل و لای عامل اصلی ایجاد گرفتگی هستند. فنر به دلیل اینکه این موارد را از میان بر میدارد انتخاب اول فنی کاران است. همچنین فنر به دلیل اینکه درون لوله دوران می کند، دیواره های ان را نیز لایروبی می کند.

فنر قدرت نفوذ بالایی در درون لوله ها دارد و پس از رسیدن به زانویی به درستی وارد مسیر می شوند. سخت ترین گرفتگی ها نیز توسط این دستگاه از بین می روند.

لوله بازکنی پارکینگ با دستگاه تراکم هوا

لوله بازکنی پارکینگ با پمپ تراکم هوا دستگاه دیگری است که در حوزه مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که فنر لوله بازکنی موثر نباشد از پمپ تراکم هوا استفاده خواهد شد.

هوای ذخیره شده درون مخزن دستگاه با فشار بالا درون لوله فرستاده می شود. جلو راندن مواد و فاضلاب توسط فشار هوا مکانیزم عملکرد این دستگاه است. همچنین فشاری که توسط این دستگاه درون لوله ها وارد می شود با فشار هوای پمپ های معمولی قابل مقایسه نمی باشد.

این روش زمانی موثر خواهد بود که مسیر لوله کشی مستقیم بوده و میزان هدر رفت فشار هوای پمپ بسیار کم باشد. پوشاندن قسمت های خروجی لوله کشی فاضلاب می تواند در کاهش هدر رفت فضار هوا موثر واقع شود.

این دستگاه بیشتر مواقع به درخواست مشتریان برای اجرای خدمات استفاده می شوند. البته در شرایطی هم پیش امده است که روش های مختلف لوله بازکنی پارکینگ برای رفع گرفتگی های خسته کننده استفاده شوند.

لوله بازکنی پارکینگ با دستگاه واترجت

لوله بازکنی پارکینگ با دستگاه واترجت جهت رفع گرفتگی لوله و شستشوی لوله فاضلاب انجام می گیرد. در برخی موارد شرایط کار چنان گره می خورد که لازم از دستگاه قویتر استفاده نمود.

واترجت به دلیل قدرت بالایی که برای پمپ نمودن اب دارد می توان از ان برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب پارکینگ استفاده نمود. اب با فشار بسیار بالایی وارد لوله فاضلاب می شود و می تواند گرفتگی را به سمت جلو رانده و یا اینکه انها را متلاشی کند.

یکی دیگر از کارایی های این دستگاه برای لوله هایی است که قطر انها بسیار زیاد است. دوران فنر درون این لوله ها بی تاثیر خواهد بود و تنها راه حل کارگشا استفاده از دستگاه واترجت می باشد.

پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب پارکینگ

اب درصد بالایی از فاضلاب پارکینگ را تشکیل می دهد و این امر می تواند میزان گرفتگی و شدت انها را کاهش دهد.  پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب پارکینگ می تواند سبب کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری ان شود. برای اینکار می توانید از صافی های مخصوص در قسمت ورودی فاضلاب استقاده نمایید.

همانطور که اشاره کردیم ترکیب مواد جامد، شن و لجن عامل ایجاد گرفتگی در این لوله ها هستند.  جلوگیری از ورود شن، ماسه، برگ درختان، خرده سنگ، سیمان و قیر به درون لوله مهمترین اقدامی است که باید انجام دهید. ترکیب این مواد درون لوله می توانند گرفتگی های شدیدی را رقم بزنند و هزینه های سنگینی بر روی دست شما بگذارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *