چالش های لوله بازکنی و راه حل ها

نقش مهم خدمات لوله بازکنی در کلانشهر ها همانند تهران بزرگ و لزوم حضور مراکزی برای ارائه ان به صورت تخصصی و مجاز بر ضرورت اگاهی مشتریان از این پروسه و چالش های مطرح در ان افزوده است.

گرفتگی لوله فاضلاب در ساختمان های امروزی امری بدیهی است و امکان ندارد بگوییم ساختمانی خاص از این معضل مستثنی می باشد. هر چقدر هم که مسائل و نکات پیشگیری از این ایراد را رعایت کنید بالاخره پس از مدتی با این چالش روبه رو خواهید شد.

شرکت و مراکز بسیاری در نقاط مختلف تهران وجود دارند که به راحتی می توانید برای رفع مشکلات فاضلاب ساختمان با انها تماس بگیرید. اما این خدمات در حدود 10 سال است که با یک چالش و مسائل ازار دهنده روبه رو شده است که ریشه در عدم اگاهی مشتریان از این حوزه خدماتی دارد.

یافتن یک شرکت خدماتی معتبر در زمینه لوله بازکنی و مرتبط با شبکه فاضلاب ساختمان ها یک چالش و مسئله بزرگ برای مردم تبدیل شده است. طی سال های گذشته با یک بی اعتمادی بزرگ از سوی مردم نسبت به این خدمات مواجه شده ایم.

در خصوص مشاغل خدماتی مشتریان نقش مهم و کلیدی را در این پروسه ایفا می کنند. اگاهی مشتریان از روند اجرایی خدمات و چالش یا مسائل فنی می تواند از بروز مشکلاتی بعدی جلوگیری کند.

چالش های قبل از گرفتگی لوله فاضلاب

امار گرفتگی لوله های فاضلاب در ساختمان های نوساز یا نوسازی شده بسیار پایین تر از ساختمان های قدیمی است. مشکلات فنی لوله کشی فاضلاب و همچنین استفاده بلند مدت از لوله های فاضلاب عامل ایجاد این اختلاف هستند.

لوله فاضلاب پس از مدتی جرم و چربی را به خود جذب می کند و همین امر سبب می شود تا فضا برای عبور فاضلاب تنگ تر شود. چربی و رسوب لایه درونی لوله ها ایرادی نیستند که به راحتی بتوانید ان را مشاهده کنید. گرفتگی مکرر لوله های فاضلاب نیز ریشه در همین امر دارد.

خروج بوی بد فاضلاب نیز یکی از چالش های بزرگ شبکه در ساختمان ها بوده که موجب می شود بیشتر مردم برای رفع ان دست به هر کاری بزنند.

استفاده پی در پی از محلول های شیمیایی برای رفع ایرادات و گرفتگی های جزئی می تواند اسیب جدی به لوله فاضلاب ساختمان شما وارد کند. برای رفع بوی بد فاضلاب لازم به لایروبی لوله های فاضلاب دارید، پس نمی توان از مواد شیمیایی انتظار چنین کاری را داشت.

بیشتر شبکه های فاضلاب از جنس مواد پلاستیکی هستند، که اسید های شیمیایی می تواند انها را به مرور زمان تخریب نماید و در نتوانند در برابر فشار یا ضربه مقاومت بالایی از خود نشان دهند.

مسائل مطرح در حین گرفتگی لوله فاضلاب

حال اگر به هر دلیلی دیگر فاضلاب از لوله ها عبور نکرد و یا اینکه جریان عبوری بسیار کند شد، نباید دست به اقدامات عجولانه بدون بررسی های اولیه بزنید. برخی از مواقع مشکل چندان هم جدی نبوده و با ترفندهای ساده می توانید انها را بر طرف کنید.

بعضی مواقع پیش می اید که گرفتگی در زانویی رخ داده باشد و عبور جریان فاضلاب بتواند ان را از بین ببرد. برخی از گرفتگی ها سطحی هستند و به مرور زمان رفع می شوند و نیاز به حضور لوله بازکن نیست یا استفاده ابزار خاصی نیست.

ابتدا بررسی کنید که علت گرفتگی چیست و در صورتی که لوله فاضلاب به صورت کامل مسدود شده باشد دیگر هیچ فاضلابی از ان عبور نخواهد کرد. بالا امدن فاضلاب ورودی نشان از گرفتگی جدی دارد.

استفاده از تلنبه دستی و فنرهایی که برای استفاده دستی طراحی شده اند می تواند به شما در بررسی گرفتگی ها کمک کند. با احتیاط از این ابزار ها استفاده کنید تا بتوانید گرفتگی را به جلو برانید یا اینکه ان را برطرف کنید.

به هیچ وجه از اسیدهای غلیظ برای بررسی شدت گرفتگی یا حتی رفع ان استفاده نکنید زیرا اسید با فاضلاب ترکیب شده که می تواند برای سلامتی شما و سرویسکاران لوله بازکنی مضر باشد.

چالش های مشتریان برای تماس با یک شرکت معتبر

رسانه های ارتباط و اینترنت روش تبلیغات مراکز لوله بازکنی را نیز دچار تغییر و تحول کرده است. کمتر نقاطی از تهران وجود دارد که هنوز هم تبلیغات کاغذی و برچسبی بتواند برای بازاریابی این مراکز مناسب و کارامد باشد.

رسیدن به یک نتیجه مطلوب در بین انبوهی از تبلیغات در دنیای اینترنت زمان چندان زیادی را از شما نخواهد گرفت. با یک بررسی دقیق از اعتبار و اطلاعات شرکت یا وب سایت مورد نظر دست به انتخاب مرکز خدماتی بزنید.

مطمئن ترین راه برای دریافت خدمات وب سایت شرکت هایی هستند که اطلاعات مفید و جامع از خدمات و اعتبار خود ارائه داده اند. زیرا به دلیل نبود نظارت کافی هیچ یک از کانال های ارتباطی بین مراکز و مشتریان از دست سودجویان در امان نمانده است.

مسائل عمومی در زمان حضور لوله بازکن در محل

مدت زمانی که طول می کشد تا سرویسکار در محل حاضر شود، بستگی به توان مدیریتی نیروهای ان شرکت دارد تا بتواند نیرو از نزدیک ترین نقطه به محل اعزام کند. بیشتر گرفتگی ها غیرقابل تحمل بوده و خدمات فوری می تواند راهکار مشکلات شما باشد.

مشتریان می بایست اطلاعات دقیقی از نوع و میزان گرفتگی لوله فاضلاب در اختیار سرویسکاران قرار دهند تا برای رفع گرفتگی کامل موثر واقع شود. همچنین حتما رنج قیمتی را پیش از شروع اغاز به سرویسکارن جویا شوید تا پس از پایان کار به مشکل بر نخورید.

اگر از محلول های شیمیایی برای رفع گرفتگی استفاده کرده اید حتما ان را به سرویسکار اطلاع دهید تا با پوشش ایمنی مناسب مشغول به کار شود.

هزینه لوله بازکنی بزرگ ترین چالش مشتریان

چند سالی است که هزینه های لوله بازکنی در تهران تبدیل به یک مسئله مهم و حیاتی برای مشتریان شده است. دیگر از ان هزینه های منصفانه خبری نیست و گاهی بازکردن لوله فاضلاب حتی در راحت ترین حالت ممکن سر به فلک می کشد.

مقصر این اتقاق نبود نظارت کافی و سردرگمی مردم در بین انبوهی از تبلیغات است. شماره های تماس این حوزه از دیوار خانه ها تا ابعاد مختلف دنیای اینترنت را در بر می گیرد.

ارزانی در این خدمات اصلا ممکن نبوده و معنی نمی دهد و تنها یک شعار تبلیغاتی محسوب می شود. با توجه به سختی های این حوزه و استفاده از فنرهای بلند و کوتاه در نوع نرم و فولادی این امر را ممکن نمی کند.

هزینه این خدمات بستگی به نوع گرفتگی، متراژ و نوع فنر، رسوب تراشی لوله فاضلاب و … متفاوت است و نمیتوان یک عدد معین برای همه نوع گرفتگی تعیین کرد. حتی ممکن است برخی از گرفتگی ها به اسانی رفع شوند اما برخی از انها نیاز به صرف چندین ساعت زمان باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *