مقایسه لوله بازکنی توالت ایرانی و فرنگی

در خدمات لوله بازکنی فاضلاب ساختمان دو عنوان توالت ایرانی و فرنگی بسیار مطرح هستند که هر کدام از انها تفاوت هایی با یک دیگر در ساختار و نحوه دفع فاضلاب دارند ، که در ادامه به مقایسه و نحوه لوله بازکنی توالت ایرانی و فرنگی خواهیم پرداخت.

در ابتدا بهتر است بدانید که توالت های فرنگی و ایرانی جهت دفع فاضلاب در ساختمان های مسکونی و تجاری به کار گرفته می شوند و مقصود از این نام ها نوع سنگ توالت می باشد و در سطح تهران نیز استفاده از این دو روش نیز بسیار رایج است.

در بحث توالت ایرانی باید بدانید که این سبک دفع فاضلاب قدمت بسیار بالایی دارد و استفاده از ان در ایران به قرن ها پیش باز می گردد و این نشان از فرهنگ ایرانیان در رعایت مسائل بهداشتی دارد.

استفاده از هر کدام این روش ها معایب و مزایای خاص خود را دارد و همچنین روش لوله بازکنی و ابزار به کار رفته نیز بسیار متفاوت هستند و افراد لوله بازکن باید مهارت و تجربه بسیار بالایی داشته باشد تا بتواند مناسب ترین ان را انتخاب کند.

لوله بازکنی توالت ایرانی

لوله بازکنی توالت ایرانی با فنر رایج ترین و پر تقاضا ترین خدمات در تمامی محلات و ساختمان ها می باشد زیرا رایج ترین سیستم دفع فاضلاب توالت در ایران به شمار می رود.

عوامل بسیاری باعث ایجاد گرفتگی توالت ایرانی می شوند و می توانند شما را در هر لحظه از شبانه روز به دریافت خدمات لوله بازکنی توالت ایرانی نیازمند کنند و زانویی ها محتمل ترین مکان برای وقوع این رخ داد می باشد.

اگر به ساختار توالت ایرانی دقت کرده باشید اکثرا دریجه ورودی فاضلاب انها باز می باشد و افتادن هر جسمی به درون ان می تواند گرفتگی را رقم بزند و یا اینکه پس از مدتی استفاده گرفتگی شدید رخ دهد.

به خاطر داشته باشید که اجتماع دستمال های کاغذی و ترکیب انها با فضولات در دراز مدت نیز گرفتگی را به وجود می اورد و این نکته را به خاطر داشته باشید که از انداختن هر جسمی به درون لوله خوداری کنید و پس از استفاده توسط اب مسیر عبور فاضلاب را ازاد کنید.

لوله بازکنی توالت ایرانی با استفاده از دستگاه فنر انجام می شود و انواع گرفتگی های ان با استفاده از فنر های معمولی و فولادی در متراژ های مختلف رفع می شوند.

در بحث لوله بازکنی توالت ایرانی به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان از مواد شیمیایی استفاده نکنید زیرا ترکیب ان با فضولات و بخارات سمی خارج شده از انها برای ریه ها بسیار مضر است.

یکی از معایب استفاده طولانی مدت است از توالت ایرانی نیز می تواند سبب بروز کمر درد و پا درد شود و این موارد به نحوه نشستن افراد روی کاسه توالت باز می گردد و معایب کمتری نسبت به توالت فرنگی دارد.

لوله بازکنی توالت ایرانی با پمپ تراکم هوا نیز یک روش اسان و سریع برای رفع گرفتگی ها می باشد و استفاده از ان نیز به نحوی که برای رفع گرفتگی کارامد باشد بسیار حائز اهمیت است.

مزایای لوله بازکنی توالت ایرانی با دستگاه فنر

در واقع لوله بازکنی با فنر توالت ایرانی را می توان یک مزیت بدانیم زیرا علاوه بر اینکه مسیر عبور فاضلاب باز می شود می توان با استفاده از فنر لایه درونی فاضلاب را نیز لایروبی کنیم و با استفاده مواد شوینده و فنر زنی همزمان عمل رفع بوی بد فاضلابی را نیز انجام داد.

مزیت بسیار مهم برای خدمات لوله بازکنی توالت ایرانی این است که فنر ها کمترین تماس را با کاسه توالت خواهند داشت و لوله بازکن با مهارت بالایی که دارد ان را کنترل می نماید تا از ضربه و شکستگی کاسه جلوگیری شود.

لوله بازکنی توالت فرنگی

لوله بازکنی توالت فرنگی نیز یکی از خدمات تخصصی شرکت های فعال در زمینه لوله بازکنی تهران می باشد و تقاضای ان در مناطق شمالی تهران ، هتل ها ، مراکز تجاری و بیمارستان ها بیشتر است.

توالت فرنگی سیستم دفع فاضلاب متفاوت تری نسبت به توالت ایرانی دارد و رفع گرفتگی های پیش امده برای ان کار اسانی نبوده و حتما باید فنی کار بتواند بدون کوچکترین اسیب ان را انجام دهد.

همانطور که می دانید مسیر عبور فاضلاب از توالت فرنگی به راحتی قابل مشاهده نبوده و همچنین ضربات وارده از سمت فنر می تواند سبب شکستگی انها شود.

در بسیاری از مواقع که امکان جداسازی توالت فرنگی وجود داشته باشد ، انها را باز نموده و سپس از طریق لوله فاضلاب شروع به فنر زنی باید نمود تا علاوه بر اینکه جلوی اسیب به ان گرفته می شود ، با قدرت بیشتری می توان به فرایند لوله بازکنی توالت فرنگی پرداخت.

بهتر است بدانید فنرها برای انواع گرفتگی ها با یکدیگر بسیار متفاوت هستند و فنر های به کار رفته برای لوله بازکنی توالت فرنگی نازک تر و سبک تر می باشند.

در واقع لوله بازکنی توالت فرنگی با دستگاه فنر بسیار پر کاربرد است اما در برخی موارد خاص که بیشتر به درخواست مشتریان می باشد از پمپ تراکم هوا برای رفع گرفتگی ها استفاده می گردد و انتقال فشار هوا به درون شبکه فاضلاب راحت تر می باشد.

معایب استفاده از توالت فرنگی

استفاده طولانی مدت از توالت های فرنگی می تواند به دستگاه گوارش اسیب وارد کند و همچنین برای بهداشت پوست بسیار مضر است و بیماری های دردناکی مانند کولیت یا قلنج روده را در پی دارد.

در بسیاری از موارد که توالت فرنگی توسط افراد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد ، باعث ایجاد بیماری و حساسیت های محتلف پوستی می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *