رسوب و چربی زدایی لوله فاضلاب توسط خدمات لوله بازکنی

رسوب و چربی زدایی لوله های فاضلاب ساختمان ها یکی از خدماتی است که توسط روش های مختلف لوله بازکنی مراکز معتبر انجام می گیرد. در این مقاله سعی داریم به عوامل ایجاد رسوب و چربی در لوله فاضلاب بپردازیم.

اجتماع چربی و رسوب درون لوله های فاضلاب با معضلات فراوانی همراه است. گرفتگی مکرر لوله فاضلاب از مهمترین اشکلاتی است که درون لوله های فاضلاب رقم می زنند. سر منشاء بوهای بد فاضلابی نیز از اجتماع همین چربی و رسوبات انباشته شده درون لوله ها است.

عبور فاضلاب درون لوله باعث اجتماع چربی و رسوب درون لوله می شود. اما با توجه به اینکه لوله فاضلاب چه نوع کاربری دارد زمان و میزان وقوع انها با یک دیگر متفاوت است. به عنوان مثال حجم و نوع چربی و رسوب ایجاد شده درون لوله فاضلاب سینک ظرفشویی با حمام بسیار متفاوت است.

امروزه شرکت های لوله بازکنی بسیاری در حال ارائه خدمات رسوب زدایی، چربی زدایی و لایروبی لوله های فاضلاب هستند. اما این فرایند نیازمند بررسی دقیق و استفاده از مناسب ترین ابزار می باشد.

خیلی از مردم اطلاع دقیقی از این موضوع ندارند و در زمان گرفتگی لوله و رفع بوی بد فاضلابی با فنی کاران به مشکل خواهند خورد. از بین بردن چربی و رسوب انباشته شده درون لوله فاضلاب پیش از هر موضوعی اهمیت دارد.

مادامی که این موارد درون لوله فاضلاب هستند گرفتگی های پی در پی لوله فاضلاب و بوهای بد فاضلابی امری بدیهی خواهد بود. البته تشخیص این موضوع نیز بستگی به مهارت و تجربه لوله بازکن دارد.

بهترین راهکار برای از بین بردن چربی و رسوب لوله های فاضلاب

اگر بخواهیم موثرترین راه حل را برای از بین بردن چربی و رسوب لوله های فاضلاب را معرفی کنیم باید به بررسی عملکرد و کارایی انواع روش های لوله بازکنی بپردازیم. قطعا یک کارشناس فنی و با تجربه می تواند برای رسیدن به نتیجه ای ایده ال به ما کمک نماید.

تماس با یک مرکز خدمات فنی معتبر و تقاضای خدمات اولین اقدامی است که همه ما انجام خواهیم داد. در کنار یک فنی کار ماهر و کاربلد استفاده از ابزار مناسب حائز اهمیت خواهد بود.

دستگاه لوله بازکنی با فنر ابزاری است که در تمامی گرفتگی ها به کار می رود. اما دلیل کارایی و ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه چیست که در تمامی شرایط به کار می رود.

دستگاه فنر به دلیل اینکه ارتباط موثری با عوامل ایجاد گرفتگی برقرار می کند می تواند تمامی این موارد را از میان بر دارد. همچنین دوران فنر درون لوله می تواند دیواره های لوله های فاضلاب را نیز پوشش دهد و به لایروبی لوله بپردازد.

از ویژگی دیگر فنر می توان به انتخابی بودن متراژ فنر اشاره کرد که می توان به اندازه دلخواه لوله از انها استفاده کرد. پس دیگر هیچ نقطه ای از لوله فاضلاب از قلم نخواهد افتاد. باز بودن جریان اب می تواند هر انچه که فنر از درون لوله ها تراش می دهد را به سمت بیرون هدایت کند.

دستگاه هایی که بر اساس تزریق هوا به درون لوله کار می کنند چندان کارایی لازمه را نداشته و فقط برای رفع گرفتگی کار ساز خواهند بود. البته رفع گرفتگی می تواند در کاهش بوی بد فاضلاب موثر باشد.

روش های خانگی از بین بردن چربی و رسوب لوله های فاضلاب

از بین بردن چربی و رسوب درون لوله فاضلاب توسط روش های خانگی اقدامی است که بسیاری از مردم در خانه ان را انجام می دهند. اما این فرایند نیاز به بررسی و دقت بسیار بالا است. زیرا برخی از این روش ها برای سلامت شما و لوله فاضلاب بسیار مضر است.

همانطور که می دانید به علت اینکه بیشترین شستشو در اشپزخانه صورت می گیرد، احتمال اجتماع رسوب و چربی در لوله های فاضلاب این بخش از خانه بیشتر می باشد. پس از اینکه نتوانستید از ورود این موارد به درون لوله های فاضلاب جلوگیری کنید به سراغ روش های حانگی ارزان و بی خطر بروید.

استفاده از محلول اب جوش و شوینده ها می تواند برای چربی و رسوبات جزئی موثر باشد و از اجتماع و زیاد شدن انها جلوگیری کند. اگر به هر دلیلی روغن یا چربی به درون لوله ها نفوذ کرد سریعا دست به کار شوید.

مایع ظرفشویی خاصیت چربی زدایی دارد و ترکیب ان با اب جوش می تواند هر نوع چربی را از میان بردارد. این عمل را به صورت حساب شده انجام دهید و از هدر دادن بی رویه اب خود داری کنید. استفاده از تلنبه دستی به دلیل اینکه هیچ ارتباطی با چربی و رسوب بر قرار نمی کند چندان کار ساز نخواهد بود.

استفاده از محلول شیمیایی لوله بازکن

بسیاری از افراد جهت خلاصی از شر رسوب و چربی ها از محلول های شیمیایی استفاده می کنند اما چرا نباید از محلول شیمیایی لوله بازکن استفاده کرد؟ محلول های شیمیایی لوله بازکن از خاصیت اسیدی بسیار بالایی برخوردار هستند و برای اینکه بتوانند گرفتگی ها را رفع نمایند انها را در غلظت بالا تولید می کنند.

ضمن اینکه بخار این محلول ها برای سلامت ریه انسان ها بسیار مضر است سبب پوسیدگی لوله های فاضلاب نیز خواهند شد. در مواردی که چربی و رسوب مسیر لوله را مسدود نموده است، این محلول ها با ماندگاری بیشتر درون لوله به ان اسیب وارد می کنند.

دلیل بسیاری از اسیب ها مانند ترک لوله ها ناشی از کاهش ضخامت لوله های فاضلاب است. محلول شیمیایی لوله بازکن می توانند این اسیب ها را رقم بزنند و یا اینکه ان را تسریع کنند.

جلوگیری از ورود رسوب و چربی به درون لوله ها

پس از انکه نوبت به شستشو رسید می توان به راحتی روغن را از ظروف جداسازی کرد. ورود اجسام جامد به همراه مواد چسبنده می تواند در گوشه ای از مسیر لوله فاضلاب گرفتگی را رقم بزند. شستشو با مواد شوینده باعث می شود تا مواد شوینده به همراه روغن و چربی وارد لوله ها شوند و از باقی ماندن انها درون لوله جلوگیری کند.

در مورد لوله های فاضلاب حمام، پارکینگ، توالت و حیاط جلوگیری از ورود رسوب و چربی به درون لوله های بسیار دشوار است. زیرا عوامل محیطی نظیر اب باران و شستشوی محوطه در تولید فاضلاب دخیل هستند اما با گذاشتن صافی بر روی قسمت ورودی فاضلاب می توان از ورود املاح و رسوب به درون انها جلوگیری کرد.

ارائه خدمات لوله بازکنی و رسوب زدایی لوله های فاضلاب توسط شرکت خدماتی اکسیر به صورت کاملا تضمینی با استفاده از استانداردترین دستگاه های روز دنیا صورت می گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *